I premiati

06/07/2015 // Nekategorizirano

Srecko Kosovel-foto atelje Pavsic Zavadlav- (2)

 16. Edizione 2015 

ZAPISNIK ODLUKE ŽIRIJA 2015.

 

ŽIRI U SASTAVU:

Vesna Đikanović

Slavica Marin

Dimitrij Sušanj

 

DONOSE SLJEDEĆE:

ZLATNI LAV

Dodjeljuje se predstavi “Postani obcestna svetilka“, SNG Nova Gorica

 

ZLATNI LAV

Dodjeljuje se predstavi “Pomutnje“, Eurokaza-Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu – Domino

 

GRAND PRIX

Dodjeljuje se glumici Neli Koscis za ulogu Marte u predstavi “Virgina Woolf“, Istarsko narodno kazalište – Gradsko kazalište Pula

 

NAGRADA PUBLIKE

Dodjeljuje se predstavi “Virginia Woolf“, INK- Gradsko kazalište Pula, s ocjenom 4,58.

thelma&louise---grupna-plakat

 15. Edizione 2014 

Pobjednica je THELMA & LOUISE sa 4,722
Drugorangirana LE DONNE DI SERVIZIO – ESPOSIZIONE PARALLELA 4,555
Trećerangirana IL PORTIERE DI NOTTE 4,482

Skupština

 14. Edizione 2013 

Vincitore L’assemblea 4,937
Secondo Mistero Buffo 4,803
Terzo La foresta finisce qui 4,760

 13. Edizione 2012 

Grand Prix osvojile:

Mirka, živka in dadakice

KOPRODUKCIJA DRUŠTVA MOMENT I DRAME SLOVENSKOG NARODNOG GLEDALIŠČA MARIBOR

 12. Edizione 2011 

ŽIRI / LA GIURIA:

– Mani Gotovac

– prof.dr.sc. Sibila Petlevki

– Miran Hajoš

je dodijelio:

GRAND PRIX:

Od SLOVENSKOG LJUDSKOG GLEDIŠČA CELJE

za predstavu “JAZ VAS LJUBIM”

u režiji Antona Pavlovića Čehova

1. ZLATNI LAV

Hani Hegedušić kao Maureen Folan te Robertu Plemiću kao Pato Dooley

u djelu ” LJEPOTICA IZ LEENANEA” , HRVATSKOG NARODNOG KAZALIŠTA U VARAŽDINU

2. ZLATNI LAV

Vladimiru Jokanoviću kao Solomon Singer

u djelu “DRVENI SANDUK TOMASA VULFA”

u režiji Danila Kiša

3. ZLATNI LAV

Nikoli Zavišiću autoru teksta i redatelja predstave ” JAZ VAS LJUBIM”

Nagrada publike – premio del pubblico:

“JAZ VAS LJUBIM” SLOVENSKO LJUDSKO GLEDIŠĆE CELJE

u režiji Antona Pavlovića Čehova

 11. Edizione 2010 

ŽIRI / LA GIURIA:

– Mani Gotovac

– prof.dr.sc. Sibila Petlevki

– Miran Hajoš

je dodijelio:

GRAND PRIX:

” OD BLIZU” britanskog dramatičara Patricka Marbera

u izvedbi SLOVENSKOG NARODNOG GLEDALIŠČA MARIBOR

u režiji Dine Mustafića

1. ZLATNI LAV

Branku Jordanu kao Larry

u Marberovom scenskom djelu “OD BLIZU” u dramaturgiji Željke Udovičić

i režiji Dine Mustafića

2. ZLATNI LAV

Nini Violić u predstavi “EVITA”

u režiji Senke Bulić

3. ZLATNI LAV

NatašI Matijašec Rošker kao Anna

u Marberovom scenskom djelu “OD BLIZU” u dramaturgiji Željke Udovičić

i režiji Dine Mustafića

4. ZLATNI LAV

Autorski projekt Edwarda Cluga i Milka Lazara “WATCHING OTHERS”

u izvedbi baleta SLOVENSKOG NARODNOG GLEDALIŠČA MARIBOR nagrađen je Zlatnim lavom za koncept izvedbe i besprijekornu provedbu zadanoga okvira

Nagrada publike – premio del pubblico:

“OD BLIZU” SNG DRAMA MARIBOR u režiji Dine Mustafića

 10. Edizione 2009 

ŽIRI / LA GIURIA:

– dr.Manca Košir

– Jelena Veljača

– Dubravka Ostojić

je dodijelio:

GRAND PRIX:

ansamblu predstave “CRNAC” HRVATSKOG NARODNOG KAZALIŠTA Ivana pl. Zajca – RIJEKA

«TURBO-FOLK»

u režiji Tomija Janežića

1.ZLATNI LAV

“DOM BERNARDE ALBE” produkcija Slovenskog Ljudskog Gledališča CELJE

režija Diega de Bree

2. ZLATNI LAV

Lindi Begonji za ulogu Glafire Aleksejevne predstavi “VUCI I OVCE”

režija Paola Magellija

produkciji kazališta KEREMPUH ZAGREB

3. ZLATNI LAV

predstave temeljene na “NO DRAMAMA”

u produkciji SNG, drama MARIBOR

– nagrada za režiju: JERNEJU LORENCIJU

Nagrada publike – premio del pubblico:

HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE Ivana pl. Zajca RIJEKA

DRAMMA ITALIANO “Differenti opinioni”

u režiji Neve Rošić

 9. Edizione 2008 

«GRAD ANĐELA» epilog: «SNAGA UMA»

«LA CITTÀ DEGLI ANGELI» epilogo: «LA FORZA DELLA MENTE»

ŽIRI / LA GIURIA:

– Snježana Banović

– Dora Delbianco

– Sonja Polanc

je dodijelio:

GRAND PRIX:

HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE Ivana pl. Zajca – RIJEKA

«TURBO-FOLK»

Autorski projekt Olivera Frljića

1. ZLATNI LAV

HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE Ivana pl. Zajca – RIJEKA

«TURBO-FOLK»

Autorski projekt Olivera Frljića

-nagrada za režiju: OLIVER FRLJIĆ

2. ZLATNI LAV

KRISTALNE KOCKE VEDRINE / GRADSKO KAZALIŠTE SISAK– SISAK

«KOS» David Harrower

Redatelj: Zijah A. Sokolović

-nagrada za glumu: OLGA PAKALOVIĆ i ZIJAH A. SOKOLOVIĆ

3. ZLATNI LAV

HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE Ivana pl. Zajca DRAMMA ITALIANO – RIJEKA / ISTARSKO NARODNO KAZALIŠTE – PULA

«RIVA I DRUXI» Milan Rakovac

Redatelj: Larry Zappia

– nagrada za režiju: LARRY ZAPPIA

Nagrada publike – premio del pubblico:

KRISTALNE KOCKE VEDRINE / GRADSKO KAZALIŠTE SISAK – SISAK

«KOS» David Harrower

6 Redatelj: Zijah A. Sokolović

 8. Edizione 2007 

«GRAD ANĐELA» treći čin: «VOLJETI SEBE»

«LA CITTÀ DEGLI ANGELI» atto terzo: «AMARE SE STESSI»

ŽIRI / LA GIURIA:

– Snježana Banović

– Kostadinka Velkovska

– Tadej Toš

je dodijelio:

GRAND PRIX:

KAZALIŠTA SLIJEPIH I SLABOVIDNIH “NOVI ŽIVOT” – ZAGREB

«NOS VAMOS A VER»

Autorski projekt Ksenije Zec

1. ZLATNI LAV

HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE Ivana pl. Zajca – RIJEKA

«POLIGRAF» Robert Lepage – Marie Brassard

Redatelj: Dino Mustafić

– nagrada za režiju: DINO MUSTAFIĆ

2. ZLATNI LAV

PERNARČIČ & PERNARČIČ – LJUBLJANA

«GREVA SE JEŽKA» Jože Pernarčič

Redatelj: Tijana Zinajić

PREŠERNOVO GLEDALIŠČE – KRANJ

«ŽABE» Gregor Strniša

Redatelj: Jaka Ivanc

– nagrada za uloge: VESNA PERNARČIČ ŽUNIĆ

3. ZLATNI LAV

TEATAR EXIT – ZAGREB

«KAKO MISLIŠ MENE NEMA?!»

Autorski projekt Ivice Boban

– nagrada za glumu: AMAR BUKVIĆU i FILIP JURIČIĆ

Nagrada publike – premio del pubblico:

SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE (BALET) – MARIBOR

«LACRIMAS»

Autorski projekt Edwarda Cluga

 7. Edizione 2006 

«GRAD ANĐELA» drugi čin: «MOĆ DOBRA»

«LA CITTÀ DEGLI ANGELI» atto secondo: «LA FORZA DEL BENE»

ŽIRI / LA GIURIA:

– Ivica Boban

– Vera Zima

– dr.sc. Darko Gašparović

je dodijelio:

GRAND PRIX:

HKD TEATAR – RIJEKA

«PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA» Ivo Brešan

Redatelj: Larry Zappia

1. ZLATNI LAV

HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE – OSIJEK

«DESDEMONA» Paola Vogel

Redatelj: Rene Maurin

2. ZLATNI LAV

MINI TEATER – LJUBLJANA

«DAN UMOROV V ZGODBI O HAMLETU» Bernard-Marie Koltes

Redatelj: Ivica Buljan

3. ZLATNI LAV

SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE – MARIBOR

«DEBELUHI V KRILCIH» Nicky Silver

Redatelj: Samo M. Strelec

MALI ZLATNI LAV: MINI TEATER – LJUBLJANA

«ČUDOVITE DOGODIVŠČINE VAJENCA HLAPIČA» Ivana Brlić Mažuranić

Redatelji: Ivica Buljan i Robert Waltl

Nagrada publike – premio del pubblico:

SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE – MARIBOR

«DEBELUHI V KRILCIH» Nicky Silver

Redatelj: Samo M. Strelec

 6. Edizione 2005 

«GRAD ANĐELA» prvi čin: “MAJSTORI UMIJEĆA

«LA CITTÀ DEGLI ANGELI» atto primo: “I MAESTRI DELL’ARTE”

ŽIRI / LA GIURIA:

– dr. Manca Košir

– Rujana Jeger

– Marko Sosić

je dodijelio:

GRAND PRIX:

-HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE Ivana pl. Zajca

DRAMMA ITALIANO, RIJEKA / FIUME

«MARATONA DI NEW YORK» Edoardo Erba

Redateljica: Neva Rošić

1. ZLATNI LAV

HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE – OSIJEK

«DESDEMONA» Paola Vogel

Redatelj: Rene Maurin

2. ZLATNI LAV

MINI TEATER – LJUBLJANA

«DAN UMOROV V ZGODBI O HAMLETU» Bernard-Marie Koltes

Redatelj: Ivica Buljan

3. ZLATNI LAV

SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE – MARIBOR

«DEBELUHI V KRILCIH» Nicky Silver

Redatelj: Samo M. Strelec

MALI ZLATNI LAV: MINI TEATER – LJUBLJANA

«ČUDOVITE DOGODIVŠČINE VAJENCA HLAPIČA» Ivana Brlić Mažuranić

Redatelji: Ivica Buljan i Robert Waltl

-Nagrada publike – premio del pubblico:

SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE – MARIBOR

«DEBELUHI V KRILCIH» Nicky Silver

Redatelj: Samo M. Strelec

 5. Edizione 2004 

«GRAD ANĐELA» prolog

«LA CITTÀ DEGLI ANGELI» prologo

ŽIRI / LA GIURIA:

– Željka Udovičić

– Jelena Miholjević

– Mladen Vasary

je dodijelio:

GRAND PRIX:

-TEATAR &TD – ZAGREB

«BEZ GLUME, MOLIM!» (NO ACTING PLEASE)

Redatelj: Tomi Janežić

1. ZLATNI LAV

SLOVENSKO MLADINSKO GLEDALIŠČE – LJUBLJANA

«UČNA URA» Eugene Ionesco

Redatelj: Vito Taufer

– nagrada za režiju: VITO TAUFER

2. ZLATNI LAV

PREŠERNOVO GLEDALIŠČE – KRANJ

«NEKAJ EKSPLICITNIH FOTK» Mark Ravenhill

Redatelj: EDUARD MILER

– nagrada za ulogu: MATJAŽ TIBUŠON

3. ZLATNI LAV

GRADSKO DRAMSKO KAZALIŠTE GAVELLA & ADU – ZAGREB

«GROZNICA» Ivan Vidić

Redatelj: Joško Ševo

– nagrada za ulogu: CSILLA BARATH-BASTAIĆ

-Nagrada publike – premio del pubblico:

MESTNO GLEDALIŠČE LJUBLJANSKO – LJUBLJANA

«DOM BERNARDE ALBA» Federico Garcia Lorca

Redatelj: Boris Kobal

 4. Edizione 2003 

«DRAMA PRILAGODBE»

«IL DRAMMA DELL’ADATTAMENTO »

ŽIRI / LA GIURIA:

– Vili Matula

– Igor Ružić

– Borko Perić

je dodijelio:

GRAND PRIX:

-SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE «DRAMA» – LJUBLJANA

«RAZMADEŽNA» Sarah Kane

Redatelj: Jernej Lorenci

1. ZLATNI LAV

MESTNO GLEDALIŠČE LJUBLJANSKO – LJUBLJANA

«GOSPA Z MORJA» Susan Sontag

Redateljica: Mateja Koležnik

– nagrada «Pogled iz dubine»: BERNARDA OMAN

2. ZLATNI LAV

SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE «DRAMA» – LJUBLJANA

«IZBOLJŠEVALEC SVETA» Thomas Bernhard

Redatelj: Dušan Mlakar

– nagrada «Strpljivo održavanje svijeta»: KATJA LEVSTIK

3. ZLATNI LAV

BAD COMPANY – ZAGREB

«REBRO KAO ZELENI ZIDOVI» Ivana Sajko

Redatelj: Goran Sergej Pristaš

– nagrada «Iz diskursa u gluteus»: GORAN SERGEJ PRISTAŠ

-Nagrada publike – premio del pubblico:

TEATAR GAVRAN – ZAGREB

«HOTEL BABILON» Miro Gavran

Redateljica: Aida Bukvić

 3. Edizione 2002 

«DJETINJSTVO-KLJUČ ŽIVOTA»

«L’INFANZIA-CHIAVE DELLA VITA»

ŽIRI / LA GIURIA:

– Dino Mustafić

– Laura Marchig

– Oka Ričko

– Zdenka Kovačiček

– Živa Emeršič Mali

je dodijelio:

GRAND PRIX:

– PREŠERNOVO GLEDALIŠČE – KRANJ

«VERA LJUBEZEN UPANJE» Ödon Von Horvath

Redatelj: Eduard Miler

1. ZLATNI LAV

SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE

«DRAMA» – LJUBLJANA

«PSIHOZA 4.48» Sarah Kane

Redatelj: Sebastijan Horvat

– nagrada za ulogu: SAŠA MIHELČIĆ

2. ZLATNI LAV

SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE

«DRAMA» – LJUBLJANA

«DALEČ STRAN» Caryl Churchill

Redateljica: Meta Hočevar

– nagrada za režiju i scenografiju: META HOČEVAR

3. ZLATNI LAV

PERFORMINGUNIT&MONTAŽSTROJ NEDERLAND / HRVATSKA

«WILD WITH LOVE (MEDEA)»

Ivana Sajko/Euripides/Heiner Muller

Režija: Tamara Huilmand

– nagrada za najuzbudljiviji umjetnički doživljaj: TAMARA HUILMAND PREŠERNOVO GLEDALIŠČE – KRANJ

4. ZLATNI LAV

«VERA LJUBEZEN UPANJE» Ödon Von Hotvath

Redatelj: Eduard Miler

– nagrada za ulogu: DARJA REICHMAN

-Nagrada publike – premio del pubblico:

PREŠERNOVO GLEDALIŠČE – KRANJ

«VERA LJUBEZEN UPANJE» Ödon Von Hotvath

Redatelj: Eduard Miler

 2. Edizione 2001 

«PLANETARIJ ŽENA »

«IL PLANETARIO DELLE DONNE»

ŽIRI / LA GIURIA :

– Oka Ričko

– Sina Karli

– Živa Emeršić Mali

– Željka Udovičić

– Miranda Caharija

je dodijelio:

GRAND PRIX:

– PREŠERNOVO GLEDALIŠČE – KRANJ

«KAKO SEM SE NAUČILA VOZITI» Paula Vogel

Redateljica: Mateja Koležnik

1. ZLATNI LAV

TEATAR EXIT – ZAGREB

«EVA BRAUN» Stefan Kolditz

Redatelj: Edvin Liverić

– nagrada za izvedbu: DARIA LORENCI

2. ZLATNI LAV

MONTAŽSTROJ & PERFORMINGUNIT HRVATSKA / NIZOZEMSKA

«…TERRIBLE FISH (UŽASNA RIBA)» S. Plath/H. Volman/B.Šeparović

Redatelj: Borut Šeparović

– nagrada za izvedbu

3. ZLATNI LAV

CENTAR ZA KULTURNU DEKONTAMINACIJU – BEOGRAD

«EVA BRAUN» Stefan Kolditz

Redatelj: Gorčin Stojanović

– nagrada za izvedbu: MIRJANA KARANOVIĆ

4.ZLATNI LAV

SLOVENSKO LJUDSKO GLEDALIŠČE – CELJE

«ALISA, ALICA» Dragica Potočnjak

Redatelj: Matija Logar

– posebna nagrada za tekst: DRAGICA POTOČNJAK

 1. Edizione 2000 

«IZA ZAVJESE»

«DIETRO IL SIPARIO»

ŽIRI / LA GIURIA :

– Bernarda Jaklin

– Oka Ričko

– Marijana Ravnjak

– Saša Broz

– Senka Bulić

je dodijelio:

GRAND PRIX:

– SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE – LJUBLJANA

«LEPOTNA KRALJICA LEENANA» Martin McDonagh

Redateljica: Mateja Koležnik

1. ZLATNI LAV

TEATAR &TD – ZAGREB

«DODIR» Asja Srnec Todorović

Redateljica: Asja Srnec Todorović

– nagrada za najbolji dramski tekst

2. ZLATNI LAV

SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE DRAMA – LJUBLJANA

«DRUŽINSKE ZGODBE» Biljana Srbljanović

Redatelj: Matjaž Latin

– nagrada za najbolju scenografiju: DUŠAN MILAVEC

3. ZLATNI LAV

SLOVENSKO NARODNO GLEDALIŠČE DRAMA – LJUBLJANA

«DRUŽINSKE ZGODBE» Biljana Srbljanović

Redatelj: Matjaž Latin

– nagrada za najbolju mušku ulogu: MARKO MANDIĆ

4. ZLATNI LAV

BAD COMPANY – ZAGREB

«ČOVJEK STOLAC – PLESNE SEKCIJE» Damir Bartol Indoš

Redatelj: Goran Sergej Pristaš

– nagrada za najbolju koreografiju i izvedbu: DAMIR BARTOL INDOŠ

Posebni zaključak stručnog povjerenstva

Na 11. festivalu Zlatni lav izvedeno je deset predstava iz brojnih gradova Hrvatske, Slovenije, Crne Gore i Makedonije. Izvedbe gledane u cjelini predstavljale su jedinstveno kazališno zbivanje. Gotovo bismo mogli reći predstavu koja se imaginarno može podijeliti u deset posve različitih, a opet po pojedinim detaljima bliskih prizora. Festival je naime zamišljen i predstavljen kao multikulturalno djelo, samosvojnog rukopisa od realizma do postmoderne. Djelo koje raznovrsnim kazališnim izričajima kruži oko jednog od temeljnih pitanja našeg vremena. Ono bi se sažeto moglo reći u ovoj rečenici: KAKO ŽIVJETI U VREMENU BEZ LJUBAVI?

To je bio zajednički kontekst, predtekst i podtekst toliko divergentnih kazališnih pokušaja i ostvarenja 11. Zlatnog lava koji je ponudio umjetnički ravnatelj i selektor Damir Zlatar – Frey.

Mani Gotovac

Sibila Petlevski

Miran Hajoš

Perché un festival a Umago? Visione del Festival

I commenti sono chiusi.