Programma

21. MEÐUNARODNI FESTIVAL KOMORNOG TEATRA

TEMA 21. IZDANJA: “KAZALIŠTE ZVUKA – RADIOFONSKO DRAMSKO KAZALIŠTE”

ZLATNI LAV UMAG – LEONE D’ORO UMAGO

Od 29.08. do 05.09.2020. Umag – Umago

 

21st International Festival of Chamber Theatre Golden Lion Umag
THEME OF THE 21st EDITION: “SOUND THEATER – RADIO DRAMA THEATER”

21° del Festival Internazionale di sezione Teatro Leone d’oro Umago
TEMA DEL 21° EDIZIONE: “TEATRO DEL SUONO – TEATRO DEL DRAMMA RADIOFONICO”

 

Predstave festivala

Spettacoli(scena del

The performances Festival

DAN
GIORNO
DAY

VRIJEME
ORA
TIME

PROGRAM
PROGRAMMA
PROGRAM

Subota

Sabato

Saturday

29.08.

20:00

KOMORNI STUDIO GRADSKA VIJEĆNICA (RADIO EUROSTAR EMITIRA ZA GRAD)

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Damir Zlatar Frey „STANZIA GRANDE“

– RADIO ROMAN
Redatelj: Dejan Šorak Glume: Branka Cvitković, Franjo Kuhar, Maja Katić, Nedim Prohić, Zlatko Ožbolt, Asja Jovanović, Beti Lučić, Jelena Miholjević;
Ton majstor: Marija Pečnik Kvesić,
Glazbeni urednik: Maro Market;
Dramatizacija: Siniša Matasović
Urednica: Maja Gregl (90 min)

Nedjelja

Domenica

Sunday

30.08.

12:10

VELIKI AUDITORIJ (RADIO EUROSTAR EMITIRA ZA GRAD)

Radio igra za djecu; HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Zoran Pongrašić: „TICALOVA PUTOVANJA“

Redatelj: Mislav Brečić
Glume: Krešimir Mikić, Jelena Miholjević, Enes Vejzović, Željko Duvnjak,
Hrvoje Kečkeš, Tomislav Krstanović, Goran Grgić
Ton majstor: Dubravko Robić; Glazbena urednica: Adriana Kramarić (27:54 min)

15:00

VELIKI AUDITORIJ (RADIO EUROSTAR EMITIRA ZA GRAD) REPRIZA

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Damir Zlatar Frey „STANZIA GRANDE“

– RADIO ROMAN,
Redatelj: Dejan Šorak

21:00

KOMORNI AUDITORIJ (FESTIVALSKI STUDIO PROGRAM U KONKURENCIJI ZA GRAND PRIX)

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Jasna Mesarić (autorica teksta i redateljica):
„BIZANTSKA SOAP OPERA“

Glume: Jelena Miholjević, Jasna Bilušić, Tomislav Martić, Nenad Cvetko, Alen Šalinović i Dražen Bratulić;
Skladatelj: Mate Matišić;
Glazbena urednica: Franka Meštrović.
Ton majstorice: Marija Pečnik Kvesić i Marijana Begović. (29:44 min)

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Goran Tribuson:
„SESTRICA S JEZERA“

Redateljica: Vedrana Vrhovnik
Dramatizacija: Ivana Gudelj,
Ton majstor: Srđan Nogić;
Glazbeni urednik: Franka Meštrović;
Glumili su: Siniša Popović, Amar Bukvić, Zoran Čubrilo, Goran Grgić, Slavko Juraga, Dean Krivačić, Katarina Strahinić, Marija Šegvić, Mladen Vasary, Tomislav Štriga (54,55 min)

22:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR OFF PROGRAM

ASU SARAJEVO I DDP RADIJA BOSNE I HERCEGOVINE
Emina Kovačević:
„KRALJ MORA“

Glume: Dina Mušanović i Dino Sarija,
Majstor tona: Dženita Fakić,
Producenti: Mirza Skenderagić i Miralem Ovčina (22:36 min)

Ponedjeljak

Lunedi

Monday

31.08.

12:10

VELIKI AUDITORIJ (RADIO EUROSTAR EMITIRA ZA GRAD)

Slobodan Govorćin;
„BAJKVA ZA DJEČAKVA O PATKVA – KVAMA“

Redateljica: Vedrana Vrhovnik; Ton majstor: Dubravko Robić;
Glazbeni urednik: Maro Market; Skladatelj: Matija Antolić, Glume: Daria Knez, Mateo Videk, Dean Krivačić, Frano Mašković, Hrvojka Begović, Roko Sikavica, Elizabeta Brodić, Lucija Dujmović, Vini Jurčić, Denis Bojak i Filip Križan (32:53 min)

15:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR EMITIRA U ETER ZA GRAD (Repriza programa u službenoj konkurenciji za Grand prix)

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Jasna Mesarić (autorica teksta i redateljica):
„BIZANTSKA SOAP OPERA“

( 29:44 min)

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Goran Tribuson:
„SESTRICA S JEZERA“

Redateljica: Vedrana Vrhovnik (54:55 min)

21:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR EMITIRA U ETER ZA GRAD (PROGRAM U KONKURENCIJI ZA GRAND PRIX)

RTV RADIO SLOVENIJA SLOVENIJA – DRAMSKI PROGRAM
Tomislav Zajec:
„BILO BI TREBA PELJATI PSA NA SPREHOD“

Redateljica: Špela Kravogel
Dramaturginja: Vilma Štritof,
Ton: Sonja Strenar,
Glazbeno oblikovanje: Darja Hlavka Godina;
Glume; SebastianCavazza, Boris Cavazza, Maša Derganc Veselko (47:20 min)

RTV RADIO SLOVENIJA SLOVENIJA – DRAMSKI PROGRAM
Tom Bidwell
„STVARI KOJIH TREBA NAREDITI PRED SMRTJO“

Režiser: Alen Jelen;
Prijevod: Tamara Soban,
Dramaturginja: Vilma Štritof
Ton majstor: Sonja Strenar,
Glazba enooblikovanj: Darja Hlavka Godina
Glume: Jernej Gašperin, Borut Veselko, Sabina Kogovšek, Nina Valič, Saša Tabaković, Saša Pavček, Andrej Nahtigal (49:50 min)

23:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR OFF PROGRAM

FORUM ZFD i DDP RADIJA BOSNE I HERCEGOVINE
Radio monodrama: Almir Imširević
„KINO OKO“

Redatelji: Mirza Skenderagić i Miralem Ovčina;
Glumi: Dino Sarija
Majstor tona: Dženita Fakić (30:10 min)

Utorak

Martedi

Tuesday

01.09.

12:10

VELIKI AUDITORIJ (RADIO EUROSTAR EMITIRA ZA GRAD)

Radio igra za djecu;
HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Tamara Bakran:
GVALUP I DRUGE PRIČE

Redateljica: Stephanie Jamnicky
Dramatizacija: Nives Madunić Barišić,
Glazbena urednica: Franka Meštrović,
Na flauti svirala: Adriana Kramarić;
Ton majstor: Tomislav Šamec,
Igrali su: Marija Kolb, Alma Prica, Filip Križan, Irena Tereza Prpić, SretenMokorović, Petra Svrtan, Mladen Vujčić, Dora Polić Vitez, Dražen Bratulić (33:43 min)

15:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR EMITIRA U ETER ZA GRAD (Repriza programa u službenoj konkurenciji za Grand prix)

RTV RADIO SLOVENIJA SLOVENIJA – DRAMSKI PROGRAM
Tomislav Zajec:
„BILO BI TREBA PELJATI PSA NA SPREHOD“

Redateljica: Špela Kravogel (47:20 min)

Tom Bidwell
„STVARI KOJIH TREBA NAREDITI PRED SMRTJO“

Režiser: Alen Jelen (49:50 min)

21:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR EMITIRA U ETER ZA GRAD (PROGRAM U KONKURENCIJI ZA GRAND PRIX)

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Mate Matišić:
„OBOŽAVATELJICA“

Redatelj: Mislav Brečić
Skladatelj: Stanislav Kovačić,
Ton majsorica: Lana Deban,
Igrali su: Pjer Meničanin, Gordana Gadžić, Katarina Bistrović Darvaš, Vladimir Posavec, Krešimir Mikić, Sreten Mokrović (46:24 min)

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Ivor Martinić:
“DOBRO JE DOK UMIREMO PO REDU“

Redatelj: Mislav Brečić
Skladatelj: Stanislav Kovačić,
Ton majsorica: Lana Deban,
Igrali su: Ozren Grabarić, Doris Šarić Kukuljica, Tena nemet Brankov, Petra Svrtan, Domagoj Janković, Sven Medvešek, Zoran Čubrilo, Željko Duvnjak (59:11 min)

23:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR OFF PROGRAM

RADIO-TELEVIZIJA VOJVODINE DRAMSKI PROGRAM NA MAĐARSKOM JEZIKU
Autor: Katalin Ladik
Ébredés a Senki földjén

BUĐENJE U NIČIJOJ ZEMLJI

Redatelj: Tibor Vajda
Ton majstor: Milan Guzijan
Urednik: Edit Lakner
Glazba: Kiralj Ernő, izbor iz kompozitorovih dela
Glume: Katalin Ladik, Szilvija Krizsán, Tibor Vajda, Áron Balázs, Dániel Huszta, Béla Szkopál (54:55min)

Srijeda

Marcoledi

Wednesday

02.09.

12:10

VELIKI AUDITORIJ (RADIO EUROSTAR EMITIRA ZA GRAD)

Radio igra za djecu;
HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Ida Mlakar Črnić:
„KRAVA KOJA JE LAJALA NA MJESEC“

Redatelj: Mislav Brečić
Ton majstor: Zoran Brajević,
Skladatelj: Stanisla Kovačić,
Igrali su: Vesna Ravenščak, Rakan Rushaidat, Sanja Crljen, Mia Krajcar, Luka Petrušić, Pero Juričić, Filip Riđički, Dado Ćosić, Pear Leventić, Anto Krstulović (30:05 min)

15:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR EMITIRA U ETER ZA GRAD (Repriza programa u službenoj konkurenciji za Grand prix)

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Mate Matišić:
„OBOŽAVATELJICA“

Redatelj: Mislav Brečić (46:24 min)

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Ivor Martinić:
“DOBRO JE DOK UMIREMO PO REDU“

Redatelj: Mislav Brečić (59:11 min)

21:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR EMITIRA U ETER ZA GRAD (PROGRAM U KONKURENCIJI ZA GRAND PRIX)

RAI RADIOTELEVISIONE ITALIANA – Slovenska produkcija
Marko Sosić:
„PUROSA BELLEZZA / STRAŠNA LJEPOTA“

Redatelj: Marko Sosić (53min)
Glume: Primož Forte, Romeo Grebenšek, Patrizia Jurinčič

RAI RADIOTELEVISIONE ITALIANA
Božidar Stanišić
„POVRATAK UJAKA BEKIJA“

Redatelj: Marko Sosič (25, 30 min)
Glume: Maurizio Zacchigna, Lorenzo Acquaviva, Maja Blagovič, Francesco Godina

23:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR OFF PROGRAM

DDP RADIJA BOSNE I HERCEGOVINE
Mirza Skenderagić
„TERAPIJA“

Redatelj: Mirza Skenderagić
Glume: Semir Krivić i Mirza Dervišić,
Majstor tona: DženitaFakić,
Urednik: Miralem Ovčina (37:45 min)

Četvrtak

Giovedi

Thursday

03.09.

12:10

VELIKI AUDITORIJ (RADIO EUROSTAR EMITIRA ZA GRAD)

Radio igra za djecu; HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Željka Horvat Vukelja
„HRABRICA“

Redatelj: Dario Harjaček
Ton majstor: Srđan Nogić,
Skladatelj: Maro Market,
Glume: Neva Radeljković, Domagoj Janković i Jelena Miholjević (23:14 min)

15:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR EMITIRA U ETER ZA GRAD (Repriza programa u službenoj konkurenciji za Grand prix)

RAI RADIOTELEVISIONE ITALIANA – Slovenska sekcija
Marko Sosić:
„PUROSA BELLEZZA / STRAŠNA LJEPOTA“

Redatelj: Matjaž Farič (53 min)

RAI RADIOTELEVISIONE ITALIANA
Božidar Stanišić
„POVRATAK UJAKA BEKIJA“

Redatelj: Marko Sosič (25:30 min)

21:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR EMITIRA U ETER ZA GRAD (PROGRAM U KONKURENCIJI ZA GRAND PRIX)

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Tomislav Zajec
“MALA MOSKVA“

Redateljica: Stephanie Jamnicky (59:53 min)
Ton majstorica: Marija pečnik Kvesić,
Glazbena dramaturginja: Adriana Kramarić,
Igrali su: Hrvojka Begović, Irena Tereza Prpić, Petra Svrtan i Filip Križan. (59:53 min)

KOPRODUKCIJA: 3. PROGRAM RADIA SLOVENIJA – PROGRAM ARS, DRUŠTVO CELINKA, ŠKUC GLEDALIŠČE. U SODJELOVANJU SA: CONA, UMJETNIČKA KOLONIJA NIDA – AKADEMIJA UMJETNOSTI U VILNI
Tina Kozin, Saška Rakef i Bojana Šaljić Podešva
„IDEN“

Elektroakustična radijska opera;
Redateljica: Saška Rakef
Scenarij: Tina Kozin, Saška Rakef,
Glazba: Bojana Šaljić Podešva,
Glazbena dramaturgija: Saška Rakef, Bojana Šaljić Podešva
Strukovna suradnica: Špela Petrič,
Dramaturško savjetovanje: Pia Brezavšček,
Tonski majstori: Matjaž Miklič, Urban Gruden (40:29 min)

23:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR OFF PROGRAM

MAKEDONSKA RADIO (MRA); Tret servis na Turski jazik
Lubomir Simović
„HASANAGİNİCA“

Realizaciya i reziya: Zekir Sipahi
Igraju glumci iz NU Turski Teatar – Skopje: Salaettin Bilal – Hasan aga, Bedia Begovska – Hasanaginica, Firdaus Nebi–Pintorov, Lutfi Seyfula, Muşeref Lozana, Nezaket Ali, Mustafa Yaşar, Zekir Sipahi, Cemail Maksut, Şerafettin Nebi (54:26 min)

Petak

Venerdi

Friday

04.09.

12:10

VELIKI AUDITORIJ (RADIO EUROSTAR EMITIRA ZA GRAD)

Radio igra za djecu; HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Mladen Kopjar:
„MOJ TATA INDIJANAC“

Redatelj: Mislav Brečić
Ton majstor: Srđan Nogić,
Skladatelj: Stanislav Kovačić,
Glume: Živko Anočić, Sven Medvešek, Jelena Miholjević, Franko Mašković, Krešimir Mikić, Mladen Vasary (38:21 min)

15:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR EMITIRA U ETER ZA GRAD (Repriza programa u službenoj konkurenciji za Grand prix)

HRT DRAMSKI PROGRAM HRVATSKOGA RADIJA
Tomislav Zajec
“MALA MOSKVA“

Redateljica: Stephanie Jamnicky (59:53 min)

KOPRODUKCIJA: 3. PROGRAM RADIA SLOVENIJA – PROGRAM ARS, DRUŠTVO CELINKA, ŠKUC GLEDALIŠČE. U SODJELOVANJU SA: CONA, UMJETNIČKA KOLONIJA NIDA – AKADEMIJA UMJETNOSTI U VILNI
Tina Kozin, Saška Rakef i Bojana Šaljić Podešva
„IDEN“

Elektroakustična radijska opera; Redateljica: Saška Rakef (40:29 min)

21:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR EMITIRA U ETER ZA GRAD (PROGRAM U KONKURENCIJI ZA GRAND PRIX)

RTV RADIO SLOVENIJA SLOVENIJA – DRAMSKI PROGRAM
Goran Vojnovič:
„DOBR’ JE“

Dramaturg in režiser: Alen Jelen
Tonski majstor: Matjaž Miklič,
Glazbena oprema: Darja Hlavka Godina,
Glume: Oče – Igor Samobor, Mama – Minu Kjuder, Marko – Jure Henigman Paznik – SilvesterBožič (12:45 min)

KOPRODUKCIJA: 3. PROGRAM RADIA SLOVENIJA – PROGRAM ARS, DRUŠTVO CELINKA, ŠKUC GLEDALIŠČE. U SODJELOVANJU SA: CONA, UMJETNIČKA KOLONIJA NIDA – AKADEMIJA UMJETNOSTI U VILNI
Tina Kozin, Saška Rakef i Bojana Šaljić Podešva
„IDEN“

Elektroakustična radijska opera;
Redateljica: Saška Rakef
Scenarij: Tina Kozin, Saška Rakef,
Glazba: Bojana Šaljić Podešva,
Glazbena dramaturgija: Saška Rakef, Bojana Šaljić Podešva
Strukovna suradnica: Špela Petrič,
Dramaturško savjetovanje: Pia Brezavšček,
Tonski majstori: Matjaž Miklič, Urban Gruden (40:29 min)

23:00

VELIKI AUDITORIJ: RADIO EUROSTAR OFF PROGRAM

RADIO TELEVIZIJA VOJVODINE

“A KAŠIKE”

Autor i redatelj: Slobodan Govorčin
Glume; Miljan Vojnović, Mirjana Prpa Fink, Sonja Leštar, Nikola Ivačko, Vladimir Petković, Ljubiša Milišić, Dean Šarković, MaksimGovorćin, Stefan Jović, Vuk Vučić, Dimitrije Petković; Ton majstor: Aleksandar Marković ( 51:53 min)

Subota

Sabato

Saturday

05.09.

20:00

TRG 1. SVIBNJA

VEČER GRAND PRIX ZLATNI LAV

Koprodukcija: HNK- Ivan Pl. Zajc RIJEKA – DRAMMA ITALIANO- Golden Show srl
produzione culturale – Tnaos
In collaborazione con / u suradnji sa Teatro stabile del FVG Rossetti

Režija / Regia: TommasoTuzzoli;
Dramaturgija/ Drammaturgia: TommasoTuzzoli i Laura Marchig;
Glume/ Recitano: Bruno Nacinovich, Mirko Soldano, AndreaTich, Elena Brumini, Serena Ferraiuolo Saznaj više

DODJELA ZLATNOG LAVA I CEREMONIJAL SVEČANOG ZATVARANJA FESTIVALA

** Organizator zadržava pravo izmjene programa i lokacije izvedbe.